­čÉł MediaCat B├╝lten'den merhaba

Ya┼čama nereden bakt─▒─č─▒m─▒z, onu nas─▒l gördü─čümüzü belirleyen unsurlardan biri. Farkl─▒ bak─▒┼č aç─▒lar─▒ edinip hayata farkl─▒ yerlerden bakarak yeni ya┼čamlar ke┼čfetmek ise bilgi ile mümkün. Zülfü Livaneli'nin ┼ču sözlerle anlatt─▒─č─▒ gibi bilgi bize ula┼č─▒p farkl─▒ dünyalar göstermek için bizi bekliyor; “Bilgi ne garip bir ┼čeydi. ┼×i┼čede hapsedilmi┼č bir cin gibi y─▒llarca duruyor, senin gelip kapa─č─▒n─▒ açaca─č─▒n günü bekliyordu.” Zülfü Livaneli, Serenad

 

Brand Week Istanbul’un bu seneki onur konu─ču yazar, yönetmen ve besteci; Zülfü Livaneli.

 

 

─░nsan─▒n var oldu─ču ekosisteme ait olmayan yönelimleri, daha da ötesi onu yok eden ve y─▒pratan eylemleri art─▒k geri döndürülemez sonuçlar do─čuruyor. Zülfü Livaneli için; tabiat─▒n, denizlerin, da─člar─▒n zarar görmesi kafam─▒z─▒ nereye çevirsek orada bizi bekleyen, kara bir tabloyu and─▒ran sar─▒lmaz bir gerçek. ─░nsan, teknolojik geli┼čmelere sahip olma u─čruna ve o geli┼čmeler sayesinde, bugününü kurarken gelece─čini y─▒kan bir paradigma olu┼čturdu. Tarihi yaratan motivasyonlar─▒n ba┼č─▒nda gelen bu eylemler silsilesi, zaman─▒n tan─▒m─▒n─▒ ve insan─▒n tan─▒m─▒n─▒ de─či┼čtirdi.

Anlatmak ve anlamak, iç içe geçmi┼č iki u─čra┼č...

Hem gelece─čin besledi─či bilinmeyenleri hem de bugünü ┼čekillendiren teknolojik ve toplumsal deneyimleri Brand Week Istanbul’da masaya yat─▒raca─č─▒z ve yeni yüzy─▒lda insan─▒ ve insanl─▒─č─▒ anlamaya çal─▒┼čaca─č─▒z. Onur konu─čumuz Livaneli için anlatmak ve anlamak iç içe geçmi┼č iki u─čra┼č. Söz söylemek, hikâyeler anlatmak, hatta tüm sanatsal çabalar anlamaya çal─▒┼čmak amac─▒ içeriyor. Bu bulu┼čma, bünyesinde yar─▒na dair çok k─▒ymetli ve derin iç görüler bar─▒nd─▒r─▒yor.

 
Image
 

Brand Week ─░stanbul’da, Zülfü Livaneli ile birlikte ya┼čam─▒, sevgiyi savunmay─▒, özgürlü─čün bedelini, gelece─či bar─▒┼čla yontmay─▒ k─▒sacas─▒; içinden h─▒zla geçti─čimiz teknolojik geli┼čmeler ve kaotik öngörüler aras─▒nda 21. Yüzy─▒lda insan olmay─▒ ve insan konu┼čaca─č─▒z.

 

Siz de, Bal─▒kç─▒ ve O─člu roman─▒n─▒n yazar─▒ndan, Yi─čidim Aslan─▒m ┼čark─▒s─▒n─▒n bestecisinden, Sis filminin yönetmeninden insana olmaya dair iç görüleri duymak istiyorsan─▒z, Brand Week Istanbul’daki yerinizi ay─▒r─▒n.

Hemen yerinizi almak ve erken kay─▒t f─▒rsatlar─▒ndan yararlanmak için t─▒klay─▒n.

Image

Copyright © 2021. Tüm haklar─▒ sakl─▒d─▒r.
Kapital Medya Hizmetleri A┼×