­čÉł MediaCat B├╝lten'den merhaba

Dünya genelinde, bir ki┼činin y─▒ll─▒k ortalama yiyecek at─▒─č─▒ 65 kilogram. Toplam dünya nüfusunun yiyecek at─▒─č─▒ dü┼čünüldü─čünde kar┼č─▒m─▒za ç─▒kan tablo, çevreyi ilgilendiren birçok di─čer konu gibi hemen müdahale gerektiren bir aciliyette. G─▒da israf─▒ ve yiyecek at─▒─č─▒ konusunda fark─▒ndal─▒k yaratmak, hem tüketim hem de üretim e─čilimlerini bu duyarl─▒l─▒k etraf─▒nda düzenlemek tutarl─▒ bir toplumsal bilinç ile mümkün. Kolektif ad─▒mlar kadar etkili bir di─čer araç ise misyon temelli bireysel giri┼čimcilik. Günümüzde bireysel sürdürülebilirlik projelerine art─▒k daha çok rastlan─▒yor.

Yank─▒ uyand─▒ran projelerle gönüllü kazanmak ise bu giri┼čimlerin nihai amaçlar─▒ndan ve fark yaratan sonuçlar─▒ndan biri. Brand Week Istanbul konu┼čmac─▒lar─▒ndan Ebru Baybara Demir’e göre nas─▒l at─▒─č─▒ kayna─č─▒nda çözmemiz gerekiyorsa, g─▒da israf─▒ için de sorunun kayna─č─▒na inmemiz gerekiyor. Kitle tüketiminin, çevreyi etkileyen üretim modellerini mecbur k─▒ld─▒─č─▒ inanc─▒ ço─ču aktivistin kritik gündem maddesi.

Sorumlu g─▒da tüketimi ve yeme─če dair bireysel bilinçlenme art─▒r─▒larak at─▒─č─▒n ve israf─▒n azalt─▒lmas─▒ çevre tahribat─▒na kar┼č─▒ at─▒lacak ad─▒mlar─▒n ba┼č─▒nda geliyor. Bu sonuçlar sadece do─čan─▒n korunmas─▒na yönelik de─čil insan sa─čl─▒─č─▒n─▒ da yukar─▒ seviyeye ç─▒karma hedefine sahip. Brand Week Istanbul konu┼čmac─▒lar─▒ndan Dilara Koçak’─▒n da belirtti─či gibi iyi ya┼čam; sadece sa─čl─▒kl─▒ beslenmek de─čil, hayat─▒ tüm yönleriyle 360 derece ele alan bir bedensel ve ruhsal iyilik hali.

 
 

─░┼čte bu çerçevede, Brand Week Istanbul’da misyon temelli giri┼čimcili─či, sürdürülebilirli─či, kültürel gastronomiyi ve g─▒da israf─▒ ile mücadeleyi ┼čef ve sosyal giri┼čimci Ebru Baybara Demir ve g─▒da aktivisti, beslenme ve iyi ya┼čam uzman─▒ Dilara Koçak ile konu┼čaca─č─▒z.

Brand Week Istanbulda Ebru Baybara Demir ve Dilara Koçak’─▒n sosyal giri┼čimcilik ve iyi ya┼čam üzerine görü┼člerini ve deneyimlerini dinlemek için, siz de bu linkten yerinizi ay─▒r─▒n.

Image

Haftal─▒k yay─▒nlanan Brand Week Istanbul bültenlerinin topland─▒─č─▒ ar┼čive buradan ula┼čabilirsiniz.

Copyright © 2021. Tüm haklar─▒ sakl─▒d─▒r.
Kapital Medya Hizmetleri A┼×