­čÉł MediaCat B├╝lten'den merhaba

Brand Week Istanbul 8-12 Kas─▒m tarihleri aras─▒nda i┼č dünyas─▒na felsefi bir soru yöneltiyor: 21’inci yüzy─▒lda insan olmak ne demek?


─░nsan, Frans─▒z filozof Michel Foucault’nun milenyum ┼čafa─č─▒nda söyledi─či gibi deniz k─▒y─▒s─▒ndaki kumlar üzerine yaz─▒lan sözcükler misali sahile vuran dalgalarla silinmeye mahkum gelip geçici bir kavram m─▒? Yoksa erken modernli─čin maceraperestlerinden Robinson Crusoe’nun tutsak oldu─ču ─▒ss─▒z adada yapayaln─▒z geçen haftalar─▒n ard─▒ndan kumsalda gördü─čü ayak izinde yo─čunla┼čm─▒┼č bir olas─▒l─▒k ve umut mu?


─░nsan, hep z─▒tl─▒klarla tan─▒mlanageldi bugüne dek. 21’inci yüzy─▒l─▒n fark─▒ ise, insan sorusunun pek çok yeni u─čra─č─▒ olmas─▒…

 

21. Yüzy─▒l ─░nsanl─▒k Sorular─▒

Brand Week Istanbul 2021 yeni ve acil sorularla geliyor.

 

Bir yanda, artan uzay maceralar─▒, makine yarat─▒c─▒l─▒─č─▒, biyoteknolojik geli┼čmeler ─▒┼č─▒─č─▒nda ya┼čl─▒l─▒─č─▒n ask─▒ya al─▒nmas─▒, sahip oldu─čumuz zaman, iklim krizi, su krizi ve tar─▒m krizi, do─čay─▒ insan için bir hammadde görmek, ekolojik dengeleri daha adil dü┼čünmek gibi varolu┼čsal konular.

 

Di─čer yanda ekonomik sorular: Orta s─▒n─▒flar yok olmaya yüz tutarken, inovasyonu te┼čvik eden ve sat─▒n alan gruplar kimler olacak? Teknolojik üstünlük Dünya’n─▒n do─čusuna kayarken, kültürel ve yarat─▒c─▒ hegemonya da Bat─▒ topraklar─▒na veda edecek mi? Avrupa, küllerinden do─čarak dijital gelece─čimiz için sürdürülebilir bir alternatif olabilecek mi? Olimpiyatlar, medyada, oyunda ve uzaktan e─člencede ne tür yenilikleri beraberinde getirecek?

 

21’inci yüzy─▒l insanl─▒k durumuna dair tüm bu sorulara verece─čimiz yan─▒tlar ya da yan─▒t verme çabalar─▒, bir tüketici ya da vatanda┼č olarak insan─▒n gelece─čini; kültürün, ekonominin ve toplumun nas─▒l ┼čekillenece─čini; yarat─▒c─▒l─▒─č─▒n hangi yeni kal─▒plarda eyleme dönü┼čece─čini anlamam─▒za katk─▒ sa─člayacak.

 
Image
 

Brand Week Istanbul 2021'de seni neler bekliyor?

Brand Week Istanbul bu y─▒l üç sahnede hem online hem de dijital olarak kat─▒l─▒mc─▒lar─▒yla bulu┼čuyor. 8-9 Kas─▒m tarihlerinde World Stage sahnesindeki gündem, globale yön veren makro trendler olacak ve online’da bulu┼čaca─č─▒z. 10-11-12 Kas─▒m tarihlerinde ise hem Inspiration sahnesinde hem de MarsterClass sahnesinde bir araya gelece─čiz. Inspiration'da ilham verici i┼č modelleri, yarat─▒c─▒ dünyadan içgörüler, güncel toplumsal analizler ve özledi─čimiz performanslarla fiziksel birlikteli─čin keyfini sürece─čiz. MasterClass sahnesi ise akademik beklentilere sahip ve güncel kampanyalar─▒n ard─▒ndaki stratejileri ö─črenmek isteyen Brand Week Istanbul kat─▒l─▒mc─▒lar─▒ için online bir program sunacak.

Image
 

Brand Week Istanbul bu y─▒l baz─▒ tan─▒d─▒k yüzleri bir kez daha sahneye ç─▒kar─▒yor. Geçmi┼č dönemlerin sevilen konu┼čmac─▒lar─▒ndan Jose Miguel Sokoloff yeni gündemlerle yeniden bizimle. Sokoloff için etkili yarat─▒c─▒l─▒─č─▒n temel kural─▒; içinde bulunulan ko┼čulun çerçevesini belirleyen limitlere kar┼č─▒ fark─▒ndal─▒k geli┼čtirmek. Y─▒llar önce yarat─▒c─▒l─▒kla gelen toplumsal dönü┼čümü anlatan Sokoloff; bu kez ana ak─▒m ça─čr─▒lara meydan okuyarak “kutunun içinden” dü┼čünmeye ça─č─▒racak bizleri.

Bir di─čer konu─čumuz ise Tüketici Davran─▒┼člar─▒ ve Sosyal Etki Uzman─▒ Profesör Jonah Berger. Tüketici psikolojisini pazarlama disipliniyle birle┼čtiren Berger bir fikrin ya da mesaj─▒n zihinlerde nas─▒l kal─▒c─▒ olabilece─čine ve kültürün bir parças─▒ haline getirilebilece─čine yönelik ara┼čt─▒rmalar─▒n─▒n yan─▒na, bu kez de─či┼čime direnenlerin bariyerlerini nas─▒l y─▒kabilece─čimize dair önerilerini ekliyor.

Brand Week ─░stanbul’da Kas─▒m 2021’de globale yön veren birçok farkl─▒ konu var konu┼čmac─▒yla 21. yüzy─▒lda insan olmay─▒ tüm detaylar─▒ ile inceleyece─čiz. Siz de hemen yerinizi almak ve erken kay─▒t f─▒rsatlar─▒ndan yararlanmak için t─▒klay─▒n.

Image

Copyright © 2021. Tüm haklar─▒ sakl─▒d─▒r.
Kapital Medya Hizmetleri A┼×