Brand Week Istanbul, 7 Kasım'da Başlıyor!

Brand Week Istanbul, 10'uncu yılında yine yarını şekillendirecek trendleri ve gelişmeleri, alanında uzman isimlerle masaya yatırmaya devam ediyor. Bugün; pandemi ile hızlanan ve hayatın her noktasına kapsayıcı bir ivme ile nüfuz eden dijital dönüşümün temelinde bilimsel gelişmeler ve ona yön veren zihinler önemli bir yer tutuyor. Brand Week Istanbul sahnesinde bilimin ışığında şekillenecek geleceği, dünyanın sayılı bilim insanları ile ele alacağız.

20’inci yüzyılın belki de en renkli ve en etkili bilim insanlarından biri; Albert Einstein. İleri sürdüğü argümanların bir kısmı kendisinden yıllar sonra bile doğru çıkmaya devam etti, bir tanesi hariç. Einstein'ın imkânsız dediği bir ölçümü Fizik Profesörü Mete Atatüre gerçekleştirdi. Ölçülmesi imkânsız olarak kabul edilen “ışık seviyesinin gürültü ölçümünü” başarıyla gerçekleştiren, Mete Atatüre, bilim alanındaki yolculuğundan edindiği ilham verici deneyimleri, çığır açan deneylerin arkasındaki yaratıcılığı, yürüttüğü projelerin geleceği nasıl etkilediğini Brand Week Istanbul sahnesinde açıklayacak.

"İnsanlık; aydınlanma ile birey, ulus-devlet ile yurttaş, sonra vergisini ödeyen vatandaş ve neoliberal ekonomi ile global tüketici olmayı öğrendi. Şimdi ise bağlantısal bütünlük bilimi ve kültürüyle de yaşamdaş olmayı öğrenecek." Bu sözler Dünya Sanat ve Bilim Akademisi üyesi, tıp ve felsefe alanındaki çalışmaları ile dünyada ses getiren beyin cerrahı; Prof. Dr. Türker Kılıç'a ait. Kılıç'a göre pandemiden ve yeni çağdan çıkardığımız derslerle geleceği yeniden kurgulamanın ve insanlığı yeni bir kültür anlayışı ile, "yaşamdaşlık" kültürü ile tanıştırmanın zamanı. Prof. Dr. Türker Kılıç, bu anlayışa dair tüm detayları Brand Week Istanbul sahnesinde ele alacak.

Yaratıcı dünyanın liderleri ile bir araya gelmek ve yarına şekillendiren trendleri yakından tanımak için siz de hemen yılın en ilham verici haftası için yerinizi ayırın. Detaylar 👉 burada.

Copyright © 2022. Tüm hakları saklıdır.
Kapital Medya Hizmetleri AŞ