­čÉł MediaCat B├╝lten'den merhaba

 

Vincent Van Gogh’a selam olsun: “Hiçbir ┼čeye giri┼čecek yüre─čimiz olmasayd─▒, neye benzerdi hayat?”

Brand Week Istanbul’un 2021 temas─▒ olan “21’inci Yüzy─▒lda ─░nsan Olmak” sorusu yürek gerektiriyor. Kurumsal─▒n d─▒┼č─▒na ç─▒kmak, insana dair romantik kurgular─▒ sarsmak, 21’inci yüzy─▒l─▒ ┼čekillendirecek teknolojilerin karanl─▒k taraf─▒na bakabilmek ve dünyan─▒n k─▒r─▒lganl─▒─č─▒n─▒n fark─▒nda olarak eylemde bulunmak… ─░lk çeyre─čini geride b─▒rakmaya yakla┼čt─▒─č─▒m─▒z bu yüzy─▒l, tarihin en h─▒zl─▒ dönü┼čümleri beraberinde getirecek. Yüzy─▒l─▒n sonu, ba┼č─▒ndan radikal biçimde farkl─▒ olacak. Bu radikalli─če yolculukta, gözlerimizi yaln─▒zca gelece─če çevirmektense ara s─▒ra geçmi┼čin kazan─▒mlar─▒na ve geçmi┼čin hatalar─▒na göz atmak omuzlar─▒m─▒zdaki sorumluluklardan biri.

 

─░klim, inanç ve teknoloji aras─▒ndaki insana dair...

21’inci yüzy─▒l yaln─▒zca gelece─če do─čru ya┼čanmayacak, ayn─▒ zamanda geçmi┼če do─čru anla┼č─▒lacak. Özellikle iklim, inanç ve teknoloji konular─▒nda. ─░ktisadi akl─▒n do─ča üzerindeki yüzy─▒ll─▒k tahribat─▒na son verecek ekonomik öneriler; toplumlar─▒ bir arada tutan ya da ay─▒ran, bireye huzur ya da endi┼če veren inanc─▒n yeni halleri ve teknoloji ve toplum ili┼čkisinin in┼čas─▒nda geçmi┼čten devral─▒nacak ö─čretiler, insan üzerindeki etkileri dahil birçok farkl─▒ konu Brand Week Istanbul’da.

   

 
Image
 

Birkaç yeni, birkaç kadim soru..

Büyüme odakl─▒ bir ekonominin sürdürülebilirlik ilkelerine yer veremeyece─či varsay─▒l─▒r.

Halbuki, baz─▒ davran─▒┼č de─či┼čiklikleriyle hem hedeflenen büyümeyi sürdürebilmek hem de sürdürülebilirlik kültürünü in┼ča edebilmek ve kazan─▒mlar elde edebilmek mümkün!

 

Bu senaryo, çevre politikalar─▒na her zaman öncelik vermeyen geli┼čmekte olan ülkeler için de geçerli. Ekonomist Madhavi Venkatesan bireyleri, ┼čirketleri ve ülkeleri, etik ve kârl─▒l─▒k hedeflerini bulu┼čturan do─čru formülü uygulamaya ça─č─▒r─▒yor.

Bir yanda demokrasi ve haklar mücadelesini bilen ancak teknoloji alan─▒nda tecrübesiz olanlar… Di─čer yanda teknoloji alan─▒nda harikalar yaratan ancak toplumsal geleneklere yabanc─▒ olanlar… Tarihçiler ve fütüristler… Bu iki grup güçlerini birle┼čtirse, sizce de müthi┼č olmaz m─▒? Öyleyse ilk dersimiz tarih. Dijital gelece─čimize (özellikle genç ku┼čaklara) kamusal olarak payla┼č─▒lan bir kimlik ve davas─▒ olan bir teknoloji verebilmek ad─▒na ┼čimdiki zamana saklanm─▒┼č geçmi┼čin izini sürelim ve gelece─čin ortak tarihini yazal─▒m. Avukat ve dijital haklar aktivisti Lizzie O’Shea’ya iddial─▒ projesinde destek olun, en az─▒ndan kulak verin!

Ruhban s─▒n─▒f─▒n─▒n dünyevi hazlara ve tüketim kültürünün dayan─▒lmaz çekicili─čine kap─▒lmas─▒n─▒ fark etmesiyle ba┼čl─▒yor Ben Kirby’nin hikâyesi… Amatör bir pazarlamac─▒ ve sad─▒k bir Hristiyan olarak onu sürükleyen soru ┼ču: ─░nanc─▒n bile kâr amac─▒ güttü─čü bir ça─čda samimiyet ve güvenilirlik mümkün mü? ─░nanc─▒n modern hallerine yönelik; popüler kültür dozu bol, yüksek modadan imgeler ta┼č─▒yan tan─▒d─▒k bir hikâye bu. Kimi inanç mensuplar─▒n─▒, dini pratikleri sorgulamaya iten kimilerini ise dine dair yaratt─▒─č─▒ ┼čüpheler nedeniyle k─▒zd─▒ran “PreachersNSneakers” hareketini liderinden dinleme zaman─▒!  

Siz de hemen yerinizi almak ve erken kay─▒t f─▒rsatlar─▒ndan yararlanmak için t─▒klay─▒n.

Image

Copyright © 2021. Tüm haklar─▒ sakl─▒d─▒r.
Kapital Medya Hizmetleri A┼×